Kancelaria Adwokacka


Paweł Świetlicki

 • SIEDZIBA: ul. Zawadzkiego 19 Sejny
 • filia: ul. Noniewicza 91 lok. 21 16-400 Suwałki
 • filia: ul. Brzostowskiego 10a lokal 10 16-300 Augustów


Kontakt z kancelarią mecenasa Świetlickiego – Suwałki

Kancelaria mecenasa Pawła Świetlickiego ma swoją główną siedzibę w Sejnach oraz dwie filie: w Suwałkach i w Augustowie. Ponad 10-letnie doświadczenie prawnicze oraz profesjonalne podejście do każdego klienta to gwarancja uzyskania rzetelnej pomocy z problemami natury prawnej w obrębie prawa karnego, cywilnego, rodzinnego i spadkowego. Prowadzimy postępowania sądowe i udzielamy kompleksowych porad online, bez konieczności wizyty w kancelarii. Zachęcamy do kontaktu, jeśli chcą Państwo umówić się na osobistą konsultację z prawnikiem lub uzyskać dodatkowe informacje na temat oferty kancelarii.

SIEDZIBA: ul. Zawadzkiego 19, Sejny
filia: ul. Noniewicza 91 lok. 21, 16-400 Suwałki
filia: ul. Brzostowskiego 10a lokal 10, 16-300 Augustów

 


 
Kontakt telefoniczny: 
 • 662 83 65 67
 • 535 76 65 33
Kontakt mailowy:
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 
Filia w Suwałkach

Porady prawne online - pomoc prawna

Specjalnie dla tych, którzy nie mają czasu na osobiste spotkanie z prawnikiem, stworzyliśmy ofertę porad prawnych online. Jesteśmy przekonani, że taka forma świadczenia usług doradztwa prawnego o korzystne rozwiązanie dla wielu zleceniodawców. Skorzystać z niej mogą nie tylko klienci potrzebujący pomocy prawnej w formie konsultacji, ale także ci, którzy oczekują wsparcia przy formułowaniu pism procesowych takich jak:

 • pozwu do sądu,
 • wnioski,
 • zażalenia,
 • sprzeciwy od nakazu zapłaty.

Pomagamy naszym klientom przy szeregu spraw z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego i spadkowego. Dotyczy to również porad prawnych online. Gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia.

 

 

Skorzystaj w tym celu z z adresu:
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Odpowiemy na każde pytanie i zaproponujemy dalsze kroki.

Kompleksowa pomoc prawna – Suwałki

Adwokat Paweł Świetlicki wraz z zespołem oferuje swoim klientom kompleksową pomoc prawną, specjalizując się w sprawach z zakresu:

 • prawa karnego,
 • prawa cywilnego,
 • prawa rodzinnego,
 • prawa spadkowego.

Prowadzimy zarówno sprawy dotyczące rozwodów i alimentów, jak i odszkodowań czy windykacji należności. W zakresie prawa karnego zapewniamy pomoc zarówno oskarżonym, jak i poszkodowanym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, pragniemy oferować jak najszerszy zakres pomocy prawnej przy zachowaniu najwyższej jakości usług. Ponadto na tle innych kancelarii wyróżnia nas indywidualne podejście do każdej powierzonej nam sprawy. Oferując kompleksową pomoc lub doradztwo prawne, stawiamy na skuteczność w rozstrzygnięciu spraw na korzyść osób, które reprezentujemy w postępowaniach sądowych. Prowadzimy sprawy klientów indywidualnych, instytucjonalnych i biznesowych, gwarantując pełną dyskrecję, do której zresztą zobligowani jesteśmy tajemnicą adwokacką.   

Prawo karne

Jako adwokaci reprezentujemy klientów, przeciwko którym toczone są postępowania z zakresu prawa karnego. Do spraw karnych zaliczają się m.in. przestępstwa prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości lub innych środków odurzających oraz wypadki spowodowane pod ich wpływem. Do tej grupy należą też wszelkiego rodzaju przestępstwa umyślne, takie jak rozboje, kradzieże, które z reguły wiążą się z przejściem przez trudne postępowanie przygotowawcze prowadzone przez organy ścigania, a w których uczestniczą podejrzani. Prowadzimy sprawy naszych klientów na każdym etapie wszczętego wobec nich śledztwa, które toczone jest na policji i w prokuraturze. Jesteśmy obecni na rozprawach sądowych, dostosowując linię obrony do charakteru zarzutów. Nasze działania w ramach usług adwokackich w każdej indywidualnej sprawie karnej zmierzają do uzyskania jak najmniejszego wymiaru kary, a jeżeli tylko to możliwe, do umorzenia postępowania lub uniewinnienia z postawionych klientom zarzutów. W przypadku zastosowania wobec naszych klientów środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, dążymy do otrzymania zgody prokuratora na jego uchylenie lub zwolnienie za kaucją.

Prawo cywilne - uzyskiwanie

odszkodowań,

windykacja należności

Sprawy z powództwa cywilnego należą do szerokiej gałęzi prawa normalizującego stosunki osób prawnych, fizycznymi oraz innych podmiotów, pomiędzy którymi zrodził się konflikt. Do tych spraw należą m.in. niżej przedstawione postępowania rozwodowe i separacyjne, a także sprawy dotyczące spadków, odszkodowań lub prawa pracy. Powództwa cywilne wnoszone są z prywatnej inicjatywy osób, które uznały, że nie ma innego sposobu rozwiązania konfliktu, jak droga sądowa. Naszą rolą jest pomoc prawna w udowodnieniu racji jednej ze stron biorących udział w indywidualnym sporze. Prowadzimy sprawy klientów, które obejmują zakresem prawo rzeczowe, zobowiązań, spadkowe i rodzinne, przy czym naszą domeną są przepisy regulujące przejście prawa własności majątkowych, uzyskiwanie odszkodowań i windykacja należności, a także otrzymanie rozwodu i prawa do opieki nad dzieckiem.

Pomoc w uzyskaniu alimentów

Zapewniamy obsługę adwokacką spraw rozwodowych i separacyjnych, od momentu przygotowania pozwu i innych pism procesowych, po uzyskanie prawomocnej decyzji sądu. W imieniu naszych klientów monitorujemy przebieg ich sprawy na każdym etapie postępowania. Korzystając z pomocy naszej kancelarii, mogą Państwo skuteczniej ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie współmałżonka. Podobnie jest z ustanowieniem opieki nad wspólnymi dziećmi i wywalczeniem żądanej wysokości alimentów. Warto wiedzieć, że przysługują one zarówno na nieletnich, jak i dorosłych członków rodziny, a ubiegać się o nie można będąc również w orzeczonej przez sąd separacji. Jeżeli nie mają Państwo ustanowionej wcześniej rozdzielności majątkowej, po otrzymaniu rozwodu konieczny będzie podział dóbr wspólnych. W wielu przypadkach jest to kwestią sporną, rozstrzyganą w oddzielnym postępowaniu sądowym. Nasza kancelaria pomoże Państwu przejść przez tę batalię możliwie szybko i z jak najlepszym skutkiem, świadcząc kompleksową pomoc prawną.

Sprawy o nabycie spadku

Nasza obsługa prawna dotyczy też spraw mających związek z przyjęciem spadku. Uczestniczymy w postępowaniach spadkowych w charakterze doradców prawnych i pełnomocników klientów, broniąc ich interesów przed sądem. W sytuacjach, gdy dziedziczenie nie jest kwestią sporną, nabycie spadku odbywa się u notariusza, czego dowodem staje się akt poświadczenia dziedziczenia. Wówczas można zrezygnować z pomocy prawnej udzielanej przez adwokata, jednak w wielu sytuacjach jest ona naprawdę potrzebna. Przykładem tego mogą być sprawy o podważenie zapisów testamentu, które są rozstrzygane procesowo. Do trudniejszych należą też sytuacje, gdy spadkobiercami są osoby nieletnie, cudzoziemcy lub gdy przedmiotem dziedziczenia są np. nieruchomości położone za granicą. Przy tym należy pamiętać, że dziedziczone są także długi. Adwokaci znają szereg tego typu przypadków i wiedzą, w jaki sposób pokierować sprawą spadkową, aby klient nie przejął na siebie obowiązku ich spłacania.

Jeżeli są Państwo zainteresowani jednostkowym doradztwem prawnym, fachowym wypełnieniem wniosków kierowanych do sądu lub pomocą prawną obejmującą pełną obsługę sprawy sądowej, zapraszamy do kontaktu.

Honorarium – cennik usług kancelarii

Kancelaria adwokata Pawła Świetlickiego stosuje różne systemy rozliczeń z klientami za usługi wykonane przez swoich prawników:

• rozliczenie godzinowe – wysokość wynagrodzenia zależy od liczby przepracowanych godzin, 

• wynagrodzenie zryczałtowane – wysokość wynagrodzenia określona jest stałą stawką miesięczną,

• rozliczenie indywidualne – wysokość wynagrodzenia za każdym razem zależy od zawiłości sprawy i ustalana jest w czasie indywidualnych rozmów mecenasa z klientem.

Zastępstwo procesowe

Wynagrodzenie należne kancelarii z tytułu zastępstwa procesowego klienta w postępowaniach sądowych jest regulowane prawnie. Podstawą do niego jest:

• Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie.

Zachęcamy do kontaktu z kancelarią w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferowanego zakresu usług oraz cennika.

 

 

 

Kancelaria

Kancelaria adwokacka w Suwałkach

- adwokat Paweł Świetlicki

Adwokat Paweł Świetlicki to absolwent wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Swoją działalność jako prawnik zaczął tuż po zakończeniu studiów. Ukończył on (pomyślnie zdanym egzaminem sędziowskim) aplikację sądową, która organizowana była przy Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. W tym samym czasie, w którym pomyślnie kończył aplikację, pracował jednocześnie w Kancelarii Adwokackiej adwokata Marka Szody. Warto wspomnieć w tym miejscu, że do tej pory współpracuje z nim w kancelarii w Augustowie. W sumie daje to wiele lat doświadczenia zawodowego jako prawnik. Własna Kancelaria Adwokacka w Suwałkach jest wiec ukoronowaniem zdobytej praktyki.

Kompleksowe usługi

Od początku działalności kancelarii prawnej adwokata Pawła Świetlickiego jej prawnicy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kolejnych klientów. Świadczymy kompleksowe usługi pomocy prawnej. Nasi prawnicy, jako jedni z niewielu w okolicy Suwałk, specjalizują się zarówno w obsłudze firm i instytucji, jak i klientów indywidualnych. Kancelaria mecenasa Świetlickiego to gwarancja profesjonalnego podejścia do każdej sprawy. Specjalizujemy się w sprawach związanych z prawem karnym, cywilnym, rodzinnym i spadkowym. Zebrane doświadczenie zawodowe pozwala nam się podejmować nawet najtrudniejszych spraw. Zapewniamy kompleksową obsługę postępowań sądowych, udzielamy porad i profesjonalnej pomocy w zakresie wymaganym przez klienta.

Główna siedziba naszej kancelarii adwokackiej znajduje się przy ulicy Zawadzkiego w Sejnach. Prowadzimy też dwie filie: w Suwałkach przy ulicy Noniewicza i w Augustowie przy ulicy Brzostowskiego. W przypadku chęci odbycia spotkania z adwokatem prosimy o kontakt z sekretariatem.

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
77525

Logowanie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
POLITYKA COOKIES

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszych witryn czuli się bezpiecznie. Kiedy wchodzisz na strony naszych witryn, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang.cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google. Z naszego serwera wysyłamy pliki ciasteczek wyjątkowo. Służą one zapamiętaniu preferowanego wyglądu stron, ustawionego przez użytkowników, np. rozmiaru czcionki, odnotowaniu faktu głosowania w prowadzonych ankietach albo wykonaniu przez użytkownika kilkuetapowych czynności. Korzystamy również z ciasteczek służących dopasowaniu wyświetlanych reklam do zainteresowań odwiedzających witryny. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.

W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron w naszych witrynach.